Dažniausiai užduodami klausimai

1. Ar Aušros vartų ligoninėje galiu gydytis anonimiškai?

Mūsų ligoninėje pacientams yra užtikrinamas konfidencialumas.

2. Kas tai yra implantacija?

Implantacija yra minimali invazinė procedūra, atlieka vietinėje nejautroje. Per mąžą 1,5 cm pjūvį yra įvedamas implantas po oda, dažniausiai priekinėje pilvo sienoje.

3. Kas tai yra Disulfiramas?

Disulfiramas yra specifinis pagalbinis vaistas gydant alkoholizmą, kuris sukelia organizmo jautrumą alkoholiui. Disulfiramas ir alkoholis kartu sąveikaudami sukelia „ Acetaldehidinį sindromą“ ( alkoholio- disulfiramo reakciją ), kurio metu atsiranda odos paraudimas, niežulys, silpnumas, pykinimas, vėmimas, dažnas širdies plakimas, krūtinės skausmas, galvos skausmas, regėjimo sutrikimai, traukuliai, arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas, šokas bei mirtis.

4. Kas tai yra Naltrexonas?

Naltrexonas yra skirtas priklausomybės nuo opioidų gydymui. Šis preparatas yra centrinės nervų sistemos opioidinių receptorių antagonistas. Dėl savo farmakologinių savybių jis stipriai jungiasi prie opioidinių receptorių, išstumdamas iš jų opioidus ir asmenims, veikiamiems opioidų, sukelia abstinencijos sindromą. Dėl stipraus prisijungimo prie opioidinių receptorių naltreksonas taip pat juos blokuoja nuo opioidų.

5. Kada taikomas gydymas Disulfiramo implantu?

Disulfiramo implantas taikomas kuomet anksčiau taikyti gydymo metodai nedavė efekto ir žmogus tęsia besaikį alkoholio vartojimą, kas neleidžia jam gyventi pilnaverčio socialinio gyvenimo.

6. Kada taikomas gydymas Naltrexono implantu?

Naltrexono implantas taikomas siekiant nutraukti opiatų vartojimą ir kai ankstesni gydymo metodai nebuvo efektyvūs.

7. Kas tai yra psichologinė priklausomybė?

Psichologinė priklausomybė dažniausiai atsiranda po pirmos narkotinių medžiagų dozės. Noras jausti lengvumą, problemų nebuvimą, teigiamas mintis užvaldo žmogų. Ši priklausomybė susijusi taip pat ir su aplinka, kurioje yra vartojama. Žmonių grupėje vyksta bendravimas, naudojami narkotikai, gaunamas malonumas. Žmogus siekia , kad tai pasikartotų.

8. Kas tai yra fizinė priklausomybė?

Fizinė priklausomybė atsiranda vėliau, kai narkotinė medžiaga tampa būtina organizmo biologinei ir cheminei pusiausvyrai palaikyti. Organizmas reikalauja pastovios narkotinės medžiagos koncentracijos. Negavus reikalingos narkotinės medžiagos prasideda abstinencijos būklė. O tai pasireiškia ryškiais psichiniais ir fiziniais sutrikimais.

9. Kada galima detoksikacija nuo alkoholio namuose?

Detoksikacija namuose galima pacientui vartojusiam alkoholį keletą dienų bei neturinčiam sunkių lėtinių ligų.